Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler

Uzaktan yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler tam liste halinde güncel olarak aşağıda listelenmiştir, alfabetik sıraya göre inceleyebilir, ilgili programların üzerine tıklayarak program ile alakalı üniversitenin kendi sitesinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Not: Programlar hakkında bilgi almak için program adlarına tıklayınız.

Ahmet Yesevi Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi

Amasya Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi

Ankara Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

Atılım Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi

Bartın Üniversitesi

Başkent Üniversitesi

Beykent Üniversitesi

Bülent Ecevit Üniversitesi

Celal Bayar Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi

Dicle Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Not: Programlar hakkında bilgi almak için program adlarına tıklayınız.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Gaziantep Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi

Işık Üniversitesi

İnönü Üniversitesi

İstanbul Arel Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

İstanbul Medipol Üniversitesi

Program:

İstanbul Üniversitesi

 • Enformatik
 • Finansal Ekonometri
 • Sermaye Piyasası Uzmanlığı
 • Müze Yönetim Bilim Dalı
 • Kültürel Miras Alanlarının Yönetim Bilim Dalı

Daha detaylı bilgi için:  TIKLAYINIZ

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Karabük Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Kastamonu Üniversitesi

Kırklareli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi

Maltepe Üniversitesi

Marmara Üniversitesi

Mersin Üniversitesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Namık Kemal Üniversitesi

Okan Üniversitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

Not: Programlar hakkında bilgi almak için program adlarına tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi

Trakya Üniversitesi

Yalova Üniversitesi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Bu konumuz da ilginizi çekebilir: Uzaktan TEZLİ Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler

*Liste, ilgili üniversitelerin uzaktan eğitim sayfalarından ve Google’dan kontrol edilerek güncellenmektedir. Listede bulunmayan varlığından emin olduğunuz programları aşağıya yorum bırakarak belirtebilirsiniz, en kısa sürede listeye eklenecektir.

Bu konular da ilgilinizi çekebilir:

110 Yorum

 1. 1

  merhaba benim askerliğim 14 temmuz 2017 ye kadar tecilli. Güz dönemindeki kayıtlar tecilimden önce gerçekleşir mi acaba

 2. 2
 3. 3
 4. 4

  Merhaba;
  Lisans mezunuyum ve askerlik tecilim 2017 Mayıs’a kadar. Tecil süresi dolduktan sonra da yüksek lisans başvurusu yapabilir miyim? Bu durumda tekrar tecil durumum olur mu? Bahar dönemi başvurularında geç kalmış olabilirim çünkü.
  Teşekkür ederim.

 5. 6
 6. 8

  Merhaba. Ben özel eğitim yüksek lisans araştırması içindeyim. Hangi universitelerde var bilginiz var mi acaba?

 7. 9

  işletme lisans mezunuyum.uzaktan eğitimle ikinci üniversite okuyorum ikinci sınıftayım ve temmuz ayında mezun olabiliyorum.iş güvenliği yüksek lisansı yapmak istiyorum istanbulda birçok yerden fiyat aldım ama çok pahalı bildiğiniz devlet üniversitesi varmı ?

 8. 10

  Merhabalar bende tekstil bölümü(myo) mezunuyum ama sağlık alanında veya sınıf öğretmenliği lisans okumak istiyorum(pdr de olabilir ) bu mümkün mü ve hangi üniversiteyi tavsiye edersiniz? Nasıl bir yol izlememiz gerekir bunun için? Ben mezun olalı 15 yıl oldu çok uzun bir ara verdim yaş faktörü varmı?

 9. 11

  İyi günler uzaktan tezsiz yüksek lisans aralık ocak aylarında yapılabiliyor mu ? bakaya durumundayım yaz aylarını mı beklemem gerekiyor yardımınız için teşekkürler.

 10. 13

  MerhaBA

  Tecilim haziran 2017 de bitiyor fakat bahar dönemine tezsiz yüksek lisans kayıt yaptıracağım , güz dönemine yaptırsam bir sorun olur mu ? Yüksek lisansı kaç senede tamamlamalıyım kayıt yaptıracağım okul 3 yarıyıl

 11. 15

  merhaba iş sağlığı ve güvenliği üzerine yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. tezsiz veya tezli yüksek lisans arasında ne fark var. bildiğim kadarıyla ahmet yesevi üniversitesi de iş sağlığlı ve güvenliği yüksek lisans programı açıyor. önerebileceğiniz bi okul varmı isg yüksek lisans üzerine(uzaktan eğitim)

 12. 17

  Merhaba,lisans da uluslararası ilişikiler son sınıfım.Yüksek lisansta sinema televizyon medya gibi bölümlerde yapmak istiyorum.Başka bir bölüm seçebiliyormuyum ve de İstanbul da hangi üniversiteler alım yapıyor tez li ve tezsiz farkı nedir nasıl oluyor sistemleri hiç bir bilgim yok yardımcı olur musunuz.Teşekkürler

 13. 19

  Merhaba ben sosyoloji bölümü mezunuyum sosyal hizmet uzmanlığı bölümünde tezsiz yüksek lisans yapabilirmiyim

  • 20

   Başvurular açıldığında bölümün kabul şartlarına bakınız. “lisans mezunu olmak” şartı olan bütün bölümlere başvuru yapabildiğiniz gibi “sosyoloji mezunu olmak” şartı yazanlara da başvuru yapabiliyorsunuz. Tezsiz yüksek lisansların birçoğu özel bir bölümden mezuniyet şartı aramıyor, başvurabileceğinizi düşünüyorum.

 14. 22

  Simdiye kadar gordugum en aciklayici liste burada. Elinize saglik arkadaslar.
  Ben meslek lisesi yapi ressamligi mezunuyum yasim 44 meslek lisesi mezunlarinin 2 yillik universitelere sinavsiz giris hakkindan yararlanmak istiyorum ancak internetten egitim veren universitelerin insaatla ilgili bolumleri henuz yok sanirim. Bu durumda is sagligi ve guvenligi egitimi veren bir universiteye girmem mantikli gorunuyor ancak bu okulu bitirdikten sonra insaat muhendislik fakultelerinden birisine girebilirmiyim acaba? Cevabiniz icin simdiden tesekkurler.

  • 23

   Yakın zamanda üniversiteler yüksek lisans ilanlarını duyurmaya başlayacaklar, düşündüğünüz üniversitelerin ilgili bölümlerindeki başvuru şartlarını inceleyin. Bazılarında “lisans mezunu olmak” bazılarında “şu bölümlerden mezun olmuş olmak” gibi şartlar açıkça belirtilmektedir. “Lisans mezunu olmak” ve mezun olduğunuz bölümün adı geçen tüm bölümlere başvuru yapabilme olanağınız bulunmaktadır.

 15. 25

  Merhaba. Bir sorum var. Tezsiz yüksek lisans bitirdikten sonra tezli yüksek lisans yapılırsa askerlik tecil ettirilebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 16. 27

  Merhaba.. lisans mezunuyum şuan bakaya durumundayım şuan için tezsiz yüksek lisansa kayıt yapan üniversite var mı İnternet’e bununla ilgili birşey bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim

  • 28

   Bu ay içerisinde ilanlara çıkılmaya başlanır. Düşündüğünüz üniversitelerin sayfalarını takip edebilirsiniz.

 17. 29

  Merhaba ben coğrafya öğretmeniyim. Farklı bir alandan da yüksek lisans yapabilir miyim. Yaşım 31 askerliğimi yapmadım tecil ettirebilir miyim. Uzaktan tezsiz yüksek lisans da iki yıl olarak tecil olur mu

 18. 31

  Merabalar ..ben ilahiyat mezunuyum..egitim bilimleriyle ilgili bir alanda yuksek lisans dusunuyorum..genel olarak üniversitelerin kayitlari hangi aylara denk gelnektedir..kendi alanima yakin alanlarin basvurularini nerelerden takip etmemei onerisirsiniz acaba

 19. 33

  Merhabalar;
  herkese detaylı cevap vermeniz çok hoş admin, emeğiniz çok büyük öncelikle teşekkürler.
  sorum şu 2014 de kayıt olduğum, yüksek lisans programında okul benim devam etmeme izin verse de tecilim 2017 şubat ayında bitmek durumunda. Yaşım 27 yani, yüksek lisans ile 29′ kadar tecil edilebilir diye biliyorum. mevcut yüksek lisansımı bitirmeden, başka bir üniversite/bölüm de yeni bir yüksek lisansa başlarsam, tekrar tecil alır mıyım en azından 29 yaşına kadar?

  ” Askeralma Yönergesine göre aynı alan ve seviyede eğitim yapmış bir öğrencinin ikinci bir defa benzer bir eğitimi alması halinde erteleme yapılmaz.” gibi bir yazı okudum ama bu tekrar edilen bitirilmemiş veya bitirilmiş diye ayırmamış

  bitirmiş olsaydım doktoraya devam etmem lazımdı ama mevcut durumda nedir?

  • 34
   • 35

    hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

    35 yaşına kadar kayıt, sildirip yenileyerek devam edilebiliyor yani 3er yıl alarak anladığım kadarıyla. tezli, tezsiz ayrımı yapmadan yüksek lisans için.

 20. 37

  Merhaba,
  yabancı uyrukluyum, yürt dışında 2 (4 yıllık) üniversite okudum. Yüksek lisansa başvurabilmem için ne yapmalıyım?

  • 38

   Üniversiteler yüksek lisans ilanlarını ilan ettiklerinde yabancı öğrenci kontenjanlarından başvuru yapabilirsiniz. İlanları incelediğinizde kontenjanlarda yabancı öğrenci kontenjanını göreceksiniz zaten.

 21. 39

  merhaba, ben sosyoloji mezunuyum PDR veya aile danışmanlığı alanından tezsiz yüksek lisans yapabiliyor muyum? hangi üniversitelerde var? ben baktım bulamıyorum bana yardımcı olur musunuz teşekkürler

  • 40

   Google’da arama yaparken tırnak içerisinde “pdr tezsiz yüksek lisans”, “rehberlik ve psikolojik danışmanlık tezsiz yüksek lisans” “aile danışmanlığı tezsiz yüksek lisans” şeklinde aramalar yaparsanız kolayca ulaşırsınız.

 22. 41

  merhaba
  Kamu yönetimi mezunuyum. Mahalli idareler grubu öğretmenliği için Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans şartı aranıyor bunu hangi alanda yapabilirim bilgi verebilir misiniz teşekkürler.

  • 42

   Üniversitelerde “Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programı” bulunmaktadır. Bu programa başvuru yapmanız gerekmektedir.

 23. 43

  Merhaba admin kardeş
  Sosyal hizmetler uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans eğitim veren sadece ankara üniversitesi mi var baktim başka göremedim de bi size de soruyum dedim
  Teşekkür ederim şimdiden ayrica çok faydalı bi sayfa olmuş

 24. 45

  Merhabalar,
  Lisans olarak işletme mezunuyum.İngilizce üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum.Yeterli ALES ve YDS puanlarım var.Örneğin Samsun 19 Mayıs üniversitesine ingiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programı’na başvurabilir miyim ? Bu konuda herhangi bir şart var mı ?

  • 46

   Bu tamamen üniversitelerin-bölümlerin yüksek lisans şartları ile alakalı bir durum, bazı bölümler lisans mezuniyet şartı aramaz. Bazılarında aranır, aranmayanlarda genellikle alan dışı gelenler için bilimsel hazırlık programı uygulanır.

 25. 47
 26. 49

  Ben çiğdem işletme mezunuyum formasyonumda var matematik üzerine yüksek lisans veren üniversite varmı varsa öğretmen olunurmu

  • 50

   Maalesef bu şekilde öğretmen olmanız zor, matematik öğretmenlerinin önceliği vardır. Ayrıca kpss’de lisans mezuniyetiniz esas alınır.

 27. 51

  Merhaba,
  1) Yüksek lisansa kayıt olunduğunda tezli için 3 yıl 4 ay + 1 yıl ve tezsiz için 3 yıl + 1 yıl askerlik tecil süresi uzamıyor mu? Bu şartlar uzaktan yüksek lisans olunca 1,5+1 yıla mı düşüyor?
  2) Benim askerlik tecil sürem Ocak 2018’de doluyor. Ben yüksek lisansa Ocak 2017’de kayıt yaptırsam, sistem Ocak 2018’in üzerine mi ekleyecek yoksa Ocak 2017’nin üzerine mi tecil süresi ekleyecek?
  Yani 3 yıl diyelim tecil süresine, 2020’ye mi uzayacak yoksa 2021 yılına mı?
  3) 1111 sayılı askerlik kanunu ve 2547 yök kanununa göre 29 yaşına kadar lisans eğitimi nedeniyle erteleme yapılmaya yettiğini yazıyor. Ben 26 yaşındayım ve bu durumda Ocak 2018’de bitecek olan tecil sürem için askerlik şubesinden ALES sınavına hazırlanma Yüksek lisans için izin istediğimde zaten yasa 29 yaş dediği için 1 yıl daha uzatabiliyorlar mı? Bu konuda daha önceki gördüğünüz tecrübeler nelerdir? Üniversiteye giriş sınavı için böyle bir hak istemiştim ve uzatmışlardı 2. kez öss’ye girebilmek için. 29 yaşından 36 yaşına kadar da yüksek lisans ve doktora nedeniyle uzatma yapılmaktadır. Sözün özü ben bu askerliği 36 yaşıma kadar öyle ya da böyle üst sınırlardan olmak suretiyle uzatmam gerekiyor. Bu 10 yıllık süreçte çıkacak ilk bedelliyle bu konuyu kapatmak ya da yurt dışına çıkmayı düşünüyorum. Sitenizden faydalanarak aklıma yatan uzaktan yüksek lisansla bunu ilk olarak ötelemek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Eğer uzaktan ile örgün yüksek lisans arasında 2 yıl kadar tecil uzatma süresi varsa siz ne önerirsiniz bana? Örgün eğitime gidemem muhtemelen hep sınıfta kalırım.

 28. 52
 29. 53

  Selam,
  Ben mali müşavirim. özel bir firmada çalışıyorum ve mesleğimde daha üst pozisyonları hedefliyorum. MBA yapmam daha mantıklı geliyor. Siz ne düşünüyordunuz. Ayrıca işletme yazanla mba yazanlar arasında fark varmı.

 30. 54

  Merhaba Hocam,

  Ismim Mert 1990 dogumluyum.Haziran 2015 de Akdeniz Universitesinden mezun oldum ve 2 senelik hakkima istinaden tecilimi Haziran 2017’ye kadar yaptirdim.Evlilik sebebiyle askerligimi bedelli cikana kadar tecil ettirmek istiyorum.Fakat guz donemi tezli yada tezsiz yuksek lisans basvurularini kacirdim sanirim.Bahar doneminde uzaktan tezli yuksek lisans kaydi acacak olan universtiler var mi? yada soyle sorayim ocak yada subat ayinda sifirdan bir unuverstitenin yuksek lisans programina kaydolabilirmiyim ? Bunun icin ALES gerekirmi ? Yardimlariniz benim icin cok onemli,simdiden tesekkur ederim.

  Saygilarimla…

 31. 56
  • 57

   Bu tamamen üniversitenin tutumuyla alakalı, ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans yerine uzaktan tezsiz yüksek lisans programları sizin için daha uygun olacaktır.

 32. 58

  Merhaba sinif ogretmeni olarak gorev yapiyorum bu sene ikinci uni. Olarak sosyolojiden mezun oldum sizce sosyolojiden kendimi nasil gelistirebilirim…

 33. 60

  Merhaba
  Kontrol ve otomasyon mühedisliği, mekatronik ve elektronik mühendisliği üzere uzaktan yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler varmı?

 34. 62

  Şuan lisans mezuniyetimden dolayı ertelettigim askerlik durumum var. İşim gereği en kisa sürede askerliğimi en az 2 yıl daha erteletmem gerekiyor ve bunun uzaktan tezsiz yuksek lisansina basvurarak gerceklestirebilecegimi ve bana artı 3 yıl daha askerlik erteleme hakki vereceklerini duydum. bu ne derece dogru ve hangi universiteye basvurmaliyim. ingilizce iktisat mezunuyum ege universitesinden
  den bu arada. Direk okulami basviricam ne yaomaliyim. Sadece askerlik ert
  erteletme amacım. Lutfen yardim edin. Tesekkurler.

  • 63

   Evet, tezsiz yüksek lisans yaparak eğitim süresince erteleme yapabilirsiniz, maksimum 1,5 senede bitirmeniz gerektiği için 1,5 sene askerlik tecil ettirebilirsiniz. Tezsiz yüksek lisans mezuniyetinden sonra da 1 yıl ek olarak tecil ettirebilirsiniz. Yani toplamda 2,5 sene tecil hakkınız olur. Tezsiz yüksek lisans programlarının birçoğunda “lisans mezunu olmak” şartı bulunmaktadır, yani birçoğuna başvuru yapabilirsiniz. Başvuruları devam eden üniversiteleri araştırın, online olarak başvuru yapabilirsiniz.

  • 64

   Merhabalar ben de Lisans mezunuyum ve benim de işimden dolayı askerliği tecil ettirmem gerekli, acaba şu an var olan devam eden Tezsiz Yüksek lisans veren üniversiteler var mı? Ben bakındım fakat bulamadım. Hatay, Mersin, Balıkesir, Nigde, Anadolu vs hepsi varmış ama süresi bitmiş şu an devam edenler varsa bir başlıkta toplar mısınız?

   • 65

    Merhabalar, bununla ilgili yakın zamanda bir çalışmamız yok, fakat ipucu olarak şu şekilde bilgi verebiliriz:

    Google’da “tezsiz yüksek lisans” şeklinde arama yapın, arama kutusunun hemen altındaki “arama araçları” sekmesinden “herhangi bir zaman” seçeneği yerine “son 1 hafta” şekliden seçim yapıp tekrar arayın.

 35. 66

  Merhaba sosyoloji mezunuyum Ales sınavına girmedim sınavsız tezsiz yüksek lisans başvurumu nasıl yapabilirim sınav şartı aramayan üniversiteler hakkında bilgi verir misiniz teşekkürler

  • 67

   Bütün tezsiz yüksek lisans programlarına başvurabilirsiniz. ALES şartı genel olarak bütün tezsiz yüksek lisans programları için kaldırıldı.

 36. 68

  Uluslararası ilişkiler mezunuyum, askerliği ertelemek için herhangi bir tezsiz uzaktan eğitim yüksel lisansa başvurmak istiyorum. Alese henüz girmedim alessiz girebileceğim yerler var mıdır? 17ocak2017 itibariyle tecilim bitiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkürler…

 37. 71

  Ben sosyal bilgiler öğretmeni mezunuyum Hangi bölümlerde yüksek lisans yapabilirim? Istediğim bölümü secebiliyor muyum ? Herhangi bir ücret alıyor muyum burs gibi

  • 72

   Hangi bölümlerde yüksek lisans yapabileceğinizi öğrenebilmek için başvurmayı düşündüğünüz programların özel şartlarını inceleyiniz, özel şartlarda hangi bölüm mezunlarının kabul edildiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca “lisans mezunu olmak” şartlı bütün programlara başvuru yapabilirsiniz.

 38. 73

  Merhaba ben uzaktan egitimle ebelik alaninda yúksek lisans yapmak istiyorum hangi üniversitelerde var bilgi almak istiyorum

  • 74

   Uzaktan eğitim yüksek lisans programlarında ebelik yüksek lisans programı bulunmamaktadır. En yakın programlar şu şekilde:
   İnönü Üniversitesi

   • Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği
   • Halk Sağlığı Hemşireliği
   • Sağlık Kurumları İşletmeciliği
 39. 75

  ben işletme mezunuyum ama ulaşım planlama üzerine bi alanda yapamıyor muyum yüksek lisans ya da var mı böyle bir bölüm

  • 76

   Düşündüğünüz programların özel şartlarına bakmalısınız, özel şartlarda mezuniyet şartları bulunur.

 40. 77
 41. 79

  Merhaba, İşletme Yüksek Lisans için sadece yanlarında Uzaktan Eğitim yazanlar mı uzaktan şeklinde yapılabiliyor ve uzaktan yüksek lisans hakkında nasıl detaylı bilgi alabilirim ?

 42. 81
 43. 83
 44. 85

  Matematik mezunu olan bir kişi sınıf öğretmenliği Tezsiz yüksek lisans yapabilir mi? Yapabiliyor sa yaptıktan sonra kpss den sınıf öğretmeni olarak atanabilir mi?

  • 86

   Çoğu tezsiz yüksek lisans programında bölüm lisans mezuniyet şartı aranmıyor, bu konuda ilgili üniversitelerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Yapabilseniz bile kpssden sınıf öğretmeni olarak atanma şansınız maalesef bulunmamakta.

 45. 87

  Merhaba, verilen linklere tıkladığımızda üniversitenin sayfasına gidiyor fakat online kayıt kısmı çıkmıyor. başvuruyu nasıl yapıyoruz

 46. 89
 47. 91

  Selamlar, 2014 Türkçe Ögretmenliginden mezun oldum. Kasım 2016 da tecil hakkim bitiyor. Suan ikinci bir lisansa devam ediyorum. Ayni anda uzaktan egitim yuksek lisansa basvuru yapabilir miyim. Ve tavsiye edebileceginiz bi program var mı

  • 92

   Uzaktan yüksek lisansa başvuru yapmak için lisans mezunu olmak yeterlidir, yani başvuru yapabilirsiniz. Yukarıda listelenen programlara göz atabilirsiniz.

 48. 93

  Merhaba. Orta öğretim alan öğretmenliği ile ilgili duyurusu çıkan bir enstitü varmı? Ayrıca bu alan öğretmenliği , belirli branşlara göre mi oluyor. cünkü istanbul üniversitesinde bu şekilde bir dağılım görmüştüm. İyi çalışmalar dilerim

 49. 99

  Merhaba, Ben daha önce yüksek lisans’ a kaydımı yaparak askerliğimi tecil ettim ama tamamlamadım. Tecil sürem 1 ay sonra bitiyor. Tekrar başka bir üniversitede yüksek lisans yaparak askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

  • 100

   Daha önceki yüksek lisansınız iptal olduysa, tekrar yüksek lisansa başladığınızda yeniden tecil hakkınız oluyor. Unutmayın, daha önceki yüksek lisanstan kaydınızı sildirmeniz gerekiyor.

 50. 101
  • 102

   Ücretler dönemliktir, ilgili bölümlerin üzerine tıklayarak üniversitenin kendi sitesinden ücret bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 51. 103

  Merhaba. Is sagliginin lisans tamamlamasi olmadigi gibi çocuk gelişimi programininda yok benzer olarak. Sorum şu ; lisans tamamlanmayan programlar nasil uzaktan yüksek lisans yapabilir ve çocuk gelişiminin varsa lisans tamamlamasi nasil oluyor egèr yoksa yüksek lisansi hangi bölümden yapiyor?

 52. 105

  Merhaba, bu liste bahsettiginiz uzere tamamen guncel midir ? Ornegin halen basvuru surecinde olan Yuzuncu Yil Universitesinde uzaktan Isletme bölümü acik bulunmakta fakat buradaki listede malesef goremedim. Bunun gibi eksikler mevcut mudur ve ya tekrar bir guncelleme olacak midir ?

  • 106

   Evet, günceldir. Biz de üniversitelerin ilgili sayfalarını kontrol ederek listeyi güncel tutuyoruz. Yüzüncü yıl üniversitesi Uzaktan İşletme Yüksek Lisans bölümü ile alakalı ilgili linki bizimle paylaşırsanız kontrol sağlayabiliriz.

 53. 109
  • 110

   Başvurmayı düşündüğünüz programın üzerine tıklayın, sizi üniversitenin sayfasına yönlendirecektir.

Bir Cevap Yazın

Email adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>