Tezsiz Yüksek Lisans Proje Örnekleri

Tezsiz Yüksek lisans Projesi, öğrencilerin tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olabilmeleri için gereken bitirme ödevidir. Tezsiz Yüksek Lisans projeleri, Lisansüstü Eğitim ve Öğretim yönetmeliğince belirlenen kurallara ve formatlara uygun şekilde hazırlanmalıdır. Ancak, üniversiteler arasında uyulması gereken kurallarda bile bazı değişiklikler olabilmektedir. Örneğin, bazı üniversitelerde sayfa sayısı proje yazımında önemli bir kriter iken; bazılarında ise dikkate alınmamaktadır.

Proje yazımı özellikle daha önce benzeri bir deneyim yaşamamış öğrenciler için zor görünebilmektedir. Ancak, düşünüldüğünün aksine proje yazım kurallarına uyulduğu ve örnek projeler incelendiği sürece tezsiz yüksek lisans projeleri kolaylıkla yazılabilmektedir. Bunun temelinde hocaların projelerden çok büyük bir akademik beklenti içinde olmaması yatmaktadır.

Proje yazımı esnasında adaylara tezsiz yüksek lisans proje örneklerini incelemeleri tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra proje yazım kılavuzları incelenmelidir(Proje Yazım Kılavuzu). Tezsiz yüksek lisans proje örnekleri PDF ve DOC dosyalarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu konular da ilgilinizi çekebilir:

2 Yorum

  1. 1
  2. 2

Bir Cevap Yazın

Email adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>