Tez Yazım Kılavuzu

Üniversitelerin tez yazım kılavuzları ve tez formatları birbirinden farklılık göstermektedir. Tez yazım kılavuzu yani tez yazım kuralları üniversitelere ve enstitülere göre değişse de burada belirli üniversitelerin tez yazım kılavuzu linklerine yer verilecektir. Buna rağmen, bir yanlışlığa yol açmamak adına öğrencilere eğitim gördükleri üniversitelerin yayınlamış olduğu tez yazım kılavuzlarını incelemeleri tavsiye edilmektedir.

Tez yazım kılavuzuna örnek olarak bazı vakıf ve devlet üniversitelerinin aşağıda gösterilen linklerini incelemeniz tavsiye edilmektedir.

Devlet Üniversiteleri Tez Yazım Kılavuzu Örnekleri

Tez yazım kılavuzu (Marmara Üniversitesi )

Tez yazım kılavuzu (Anadolu Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Akdeniz Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Dokuz Eylül Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Sakarya Üniversitesi)

Vakıf Üniversiteleri Tez Yazım Kılavuzu Örnekleri

Tez yazım kılavuzu (Beykent Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Kadir Has Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Maltepe Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Bilgi Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Yeditepe Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu (Haliç Üniversitesi)

Tez yazım kılavuzu incelendiğinde tezde sayfa numaralandırması, tez referans gösterimi ve benzeri diğer biçimle ilgili konuların üniversiteler arasında bazen benzer bazen ise farklı olduğu görülmektedir. Bu durumdan, daha öncede belirtilmiş olduğu gibi adaylara verilecek en önemli tavsiye, eğitim aldıkları enstitünün tez yazım kılavuzunu öğrenmeleri ve tezlerini bu formatta hazırlamalarıdır.

Bu konular da ilgilinizi çekebilir:

Bir Cevap Yazın

Email adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>