GMAT Sınavına Nasıl Hazırlanırım?

GMAT sınavında başarılı olmak için bol pratik yapmak ve teorik olarak sınava iyi hazırlanmak gerekmektedir. GMAT sınavına hazırlanmanızda yardımcı olacağını düşündüğümüz, GMAT Hazırlık Kitaplarına, GMAT Deneme Sınavlarına ve GMAT Örnek Sorularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

GMAT Hazırlık Kitapları

GMAT Sınavına hazırlanmanızda yardımcı olacak kaynakları libgen.io sitesinde “GMAT” şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

GMAT Deneme Sınavı

GMAT Deneme sınavı programını www.mba.com sitesinden indirebilirsiniz. Ancak, programı kullanabilmek için siteye üyelik kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

GMAT Programını BURADAN indirebilirsiniz.

GMAT Sınav Merkezi Videosu

Sınavlardaki başarının en önemli faktörlerinden birisi hemen hepimizin kabul edeceği gibi sınav gününde kendimizi nasıl hissediyor olduğumuzdur. Sınav öncesinde yaşanılan beklenmeyen bir durum veya sınav anında kendimizi iyi hissetmememiz doğal olarak sınavımızın sonucunu olumsuz etkileyecektir. GMAT sınavı Türk eğitim sisteminde çok alışık olmadığımız, bilgisayar karşısında gerçekleşen bir sınavdır. GMAT sınavında ayrıca değişik prosedürler ve kurallar bulunmaktadır. GMAT sınavı esnasında sürpriz yaşamamak için aşağıdaki videoyu izleminiz tavsiye edilmektedir. GMAT Sınav Merkezi videosu, adayın sınava başlamadan önce GMAT Sınav merkezinde ne gibi aşamalardan geçtiğini göstermektedir.

GMAT Sınav Merkezi Videosunu BURADAN izleyebilirsiniz.

NotGMAT Sınav Formatı ile GMAT Başvuru sürecini anlatan yazıları da okumanız tavsiye edilmektedir.Ayrıca, GMAT&GRE&ALES Eşdeğerliği hakkında bilgi almak için lütfen Tıklayınız.

Bu konular da ilgilinizi çekebilir:

One comment

  1. 1

Bir Cevap Yazın

Email adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>